Přijímáme

Tři výhry z dalšího kola Národní ligy

Národní liga Muaythai se přehoupla do druhé poloviny. Zástupci Gladiators gymu v Praze zaznamenali vyrovnanou bilanci.

Gladiators Gym | 14.02.2022

V sobotu 12. února proběhlo v Praze v hale TJ Spoje už 6. kolo Národní ligy Muaythai. Za Gladiators gym bylo přihlášených 10 zápasníků. Ze sestavy vypadla kvůli nemoci Aneta Kadlecová. Ze zbývajících devíti soupeřů se našel soupeř pro šest z nich.

Bez soupeře zůstali Sára Kadlecová, Pavel Kadlec a Martin Silmbrod. A to se ještě změnilo během turnaje - bez soupeře byl i Dan Hamerník. Tentokrát byly k dispozici dva ringy, takže všechno mělo rychlejší spád, ale pro trenéry to bylo zároveň náročnější.

Jako první z Gladiátorů nastoupil osmiletý Peťa Komárek. „Udělal hezký zápas, ale jeho soupeř byl nepatrně lepší a vyhrál na body,“ komentoval trenér Petr Korčák.

Krátce po něm byl na řadě desetiletý Peťa Turek. „Už při lapování jsem viděl, že má dobrý den. Na svůj věk má neskutečné rány i skvělou rychlost. V samotném zápase potvrdil roli favorita a bez problémů si došel pro vítězství,“ ocenil Korčák.

Ve stejnou dobu zápasil na druhém ringu Petr Růžička, náš jediný dospělý zástupce. Se zkušenějším soupeřem udělal výborný zápas a po opravdu těžké bitvě zaslouženě zvítězil na body.

Mezitím dostal nabídku ke druhému zápasu Peťa Komárek, ten souhlasil, rodiče také. Do zápasu nastoupil jako vyměněný, jeho kombinace byly mnohem rychlejší než v jeho prvním zápase. Prostě byl jasně rozhodnutý vyhrát a udělal pro to všechno. A podařilo se, byla z toho zasloužená výhra na body.

Další na řadě byl Michael Řeháček. „Dopoledne nenavážil, musel víc jak 30 minut skákat přes švihadlo, aby se mu podařilo dostat se pod váhový limit. Potom se najedl, asi příliš. Bohužel se to podepsalo na jeho výkonu. Před zápasem mu bylo špatně, ale přesto nastoupil. Začal dobře, ale po několika úderech bylo vidět, že je konec, proto jsem raději hodil do ringu ručník. Snad to bude ponaučení pro příště,“ bilancuje kouč Korčák.

Do posledního sobotního zápasu nastoupil čtrnáctiletý David Schneider. Ten několik let nezápasil a ani netrénoval, vrátil se až před půl rokem. „David ale příjemně překvapil, ukázal, že je dobře technicky vybavený. O dva roky staršího soupeře se nezalekl a udělal s ním vyrovnaný zápas, asi nejkrvavější z celého dne. V posledním kole mu trochu docházely síly, nakonec z toho byla těsná prohra na body,“ zhodnotil Petr Korčák.

Zároveň poděkoval všem za reprezentaci Gladiators gym České Budějovice a C.M.T.A. za organizaci akce. Další kolo Národní ligy bude přesně za měsíc, 12.3. opět v Praze. Mezitím se do Prahy pojede ještě 26.2. na „KIDS MUAYTHAI CHALLENGE XII. - celorepublikovou soutěž dětí a mládeže“ a ve stejný den odpoledne na 19. CELOREPUBLIKOVÝ SPARING MUAYTHAI pro dospělé a juniory.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Tři výhry z dalšího kola Národní ligyTři výhry z dalšího kola Národní ligyTři výhry z dalšího kola Národní ligyTři výhry z dalšího kola Národní ligyTři výhry z dalšího kola Národní ligyTři výhry z dalšího kola Národní ligy