Přijímáme

Těsně prohry na body i jasné triumfy

Dvě výhry a tři porážky na závěrečném kole Národní ligy muaythai. Seriál uzavře finálová akce.

Gladiators Gym | 09.05.2022

V sobotu se pražská hala TJ Spoje stala dějištěm 9. kola Národní ligy Muaythai. Toto kolo bylo v ročníku 2021/22 poslední. Celý seriál se uzavře 28. května finálovými zápasy.

Za Gladiators gym bylo přihlášených 8 zápasníků. Pavel Kadlec, Martin Silmbrod a Filip Mol jr. neměli bohužel soupeře. Anetě Kadlecové soupeřka nedorazila, nakonec jsme vzali jinou soupeřku, která na tom byla podobně, také bez soupeřky. „Byla ale o rovných 13 kg těžší. Již dříve jsem si říkal, že to už nebudeme dělat. Ale jiná možnost tady nebyla a Aneta si na ni věřila, tak jsme na výzvu kývli,“ upřesnil trenér Petr Korčák.

Celkem měli Gladiátoři pět zápasů. Bojovalo se pouze na jednom ringu. Za Gladiators gym nastoupil jako první Peťa Turek. V 1. kole vypadal soupeř nepatrně lépe, ve druhém ale Peťa převzal iniciativu a zasahoval ho dlouhými kombinacemi, které zavíral vždy několika lowkicky. „Série lowkicků nakopal i ve 3. kole, viděli jsme ho jednoznačně vyhrát. Proto nás nemile překvapilo rozhodnutí rozhodčích v poměru 2:1 pro soupeře,“ dodal Korčák.

Jako další byl na řadě nejmladší člen týmu Gladiators gym, osmiletý Peťa Komárek. Peťa hodně boxoval, určitě mnohem víc natrefoval, ale méně kopal a jeho kopy byly na první pohled méně důrazné. I v klinči působil soupeř o něco více přesvědčivě, celkově byl komplexnější. Takže v hodně vyrovnaném souboji se rozhodčí opět přiklonili na stranu soupeře.

Po několika zápasech nastoupila Aneta Kadlecová. Bylo jasné, že soupeřka bude chtít využít svoji velkou váhovou převahu a bude zkracovat do klinče. To se jí občas i podařilo, ale tady tvrdě narazila. Aneta výborně pracovala s těžištěm a nedostala se v klinči ani jednou do problémů. Naopak se jí v klinčích dařilo zasahovat množstvím kolen. Těsně před koncem 1. kola dostala soupeřku do počítání. Druhé i třetí kolo mělo podobný průběh. Ve druhém kole došlo opět na počítání poté, co Aneta zasáhla tvrdý loket z otočky. Nakonec z toho byla jednoznačná výhra 3:0 na body. Aneta v Národní lize v ročníku 2021/22 nepoznala hořkost porážky, 6 zápasů, 6 výher, z toho dvě ukončení před limitem.

Další na řadě byl Lukáš Toncar, který se vrátil do ringu po čtyřech letech, tentokrát již v kategorii dospělých. „Zápas byl naprosto vyrovnaný, soupeři ve třetím kole hodně docházely síly. Lukáš to ale bohužel nevyužil, přestal boxovat a pouze kopal a klinčoval, nepodařilo se mu soupeře ukončit. Bohužel z toho byla těsná prohra 2:1 na body,“ litoval kouč.

Jako poslední za Gladiators gym nastoupil do ringu Vláďa Oplt. Od začátku zápasu měl jasnou převahu, v 1. kole dostal soupeře do počítání. Bohužel to bylo těsně před gongem a soupeř se stačil o přestávce vydýchat. Převahu Vláďa udržel po celý zápas, ve 3. kole bylo již na obou znát vyčerpání. Zápas skončil zaslouženě naší jednoznačnou výhrou 3:0 na body.

„Děkuji všem za reprezentaci Gladiators gym České Budějovice a C.M.T.A. za organizaci akce. Nyní dojde na sčítání bodů z celého seriálu a sestavení finálových dvojic. A dále se můžeme těšit na Amatérské MČR, které se bude konat 11. – 12. června 2022,“ uzavřel Korčák.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Těsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfyTěsně prohry na body i jasné triumfy