Přijímáme

Skvělé výkony i smolné prohry v Národní lize

V sobotu 29. října se konalo v Praze v hale TJ Spoje druhé kolo Národní ligy muaythai 2022/23. Z 15 nominovaných za Gladiators gym mělo nakonec soupeře 11, což je slušný počet.

Gladiators Gym | 31.10.2022

Vzhledem k celkovému vysokému počtu účastníků byly k dispozici dva ringy. Jako první nastoupil za Gladiators gym Matyáš Gruber z Gladiators gym Veselí n. Lužnicí. Byl to jeho druhý zápas podle pravidel muaythai, první v Národní lize. Jeho soupeř působil mnohem vyzrálejším dojmem a zvítězil na body.

Další na řadě byl Martin Silmbrod, junior -71 kg. „Martin měl zápas od začátku ve své režii. Převahu si dokázal udržet po celý zápas a zaslouženě vyhrává 3:0 na body,“ popsal trenér Petr Korčák.

Po něm nastoupil dvanáctiletý Yevhen Kutsyn z Gladiators gym Veselí n. Lužnicí. Měl velice zkušeného soupeře, Antonína Kotalíka z Lanna gymu, který měl navíc značnou výškovou převahu. Zápas byl jedna velká bitva, ve které byl soupeř přece jenom o něco lepší a zvítězil na body.

Proti Kotalíkovi nastoupil později za Gladiators gym České Budějovice ještě Pavel Kadlec. Ani on si bohužel nedokázal poradit s vysokým soupeřem a také prohrál na body.

„Další na řadě za náš tým byl Matyáš Menšík. Soupeř se do Matyáše pustil od začátku hodně zostra, Maty si ale vše dobře pohlídal. Po 20 vteřinách 1. kola zasáhl soupeře krásným pravým hákem a ten šel k zemi. Při počítání se mu moc zdvihat nechtělo, nakonec ale pokračoval. Ale přesně v polovině kola byl po Matyášovo kombinaci opět počítán a rozhodčí zápas ukončil. Pro Matyáše je to v jeho třetím zápase zasloužené vítězství a jeho první výhra před limitem,“ dodal trenér.

Krátce po něm nastoupila do ringu Sára Kadlecová. Ta se vrací po půlroční přestávce po zranění, poslední zápas měla 12. března. Dostala opravdu těžkou soupeřku, výbornou boxerku a klinčařku, která má mnoho zápasů i v olympijském boxu a je v juniorské boxerské reprezentaci. Sára udělala hezký zápas, nedala soupeřce nic zadarmo. Přesto měla soupeřka neustále trochu navrch a vyhrála na body.

Krátce po Sáře nastoupil Peťa Komárek, nejmenší a nejmladší člen naší výpravy. „Jeho soupeře z Třebíče dobře známe - zkušený, dobrý klinčař a navíc s obráceným gardem. Peťa se ho ale nezalekl. Bojoval jako lev a zaslouženě si z Prahy odvezl výhru na body,“ poznamenal Korčák.

Hned po něm přišla na řadu Ema Korčáková z Gladiators gym Třeboň. Její soupeřka byla již z kategorie dospělých. Ale to Emě vůbec nevadilo a doslova ji přejela rozdílem třídy, výhra jednoznačně 3:0 na body.

Mezitím na druhém ringu nastoupil čerstvě osmnáctiletý Honza Pasák ke svému prvnímu zápasu v muaythai. Ve velice tvrdém zápase se mu podařilo zvítězit 3:0 na body, soupeř byl v 1. kole jednou počítán.

Po něm nastoupil také na ringu A pro dospělé Filip Jirka. Tomu se tolik nedařilo a zápas prohrál na body.

V předposledním zápase celodenního maratonu nastoupila do ringu B sedmnáctiletá Aneta Kadlecová. Její soupeřka byla opět dospělá. „Soupeřka neustále zkracovala a chytala do klinče, kde se snažila zasahovat koleny. Podle mého názoru jich moc netrefila. Aneta se naopak snažila bojovat na distanc, mnohokrát hezky zasáhla, jak rukama, tak i kopy. Bohužel rozhodčí rozhodli v těsném poměru 2:1 pro soupeřku,“ řekl Korčák.

Současně s Anetou zápasil na druhém ringu v posledním zápase turnaje její mladší bratr Pavel, o kterém byla již zmínka výše.

„Děkuji všem našim bojovníkům za reprezentaci Gladiators gym a C.M.T.A. za organizaci turnaje. A budeme se těšit na další kolo Národní ligy, které, pokud vše dobře dopadne, uvidíme 17.11. u nás v Českých Budějovicích. A doufám, že nám bude přát více štěstí než tentokrát,“ doplnil trenér Korčák.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Skvělé výkony i smolné prohry v Národní lizeSkvělé výkony i smolné prohry v Národní lizeSkvělé výkony i smolné prohry v Národní lizeSkvělé výkony i smolné prohry v Národní lizeSkvělé výkony i smolné prohry v Národní lizeSkvělé výkony i smolné prohry v Národní lizeSkvělé výkony i smolné prohry v Národní lizeSkvělé výkony i smolné prohry v Národní lize