Přijímáme

Šest titulů pro Gladiators gym!

Celkem deset finálových účastí je velkým úspěchem

Gladiators Gym | 15.06.2022

V sobotu a v neděli 11. a 12. 6. proběhlo v Praze v hale TJ Spoje amatérské mistrovství České republiky v muaythai. Za Gladiators gym České Budějovice, Veselí n. Lužnicí, Třeboň a Milevsko bylo přihlášeno 12 zápasníků. Soupeři nakonec byli pro všechny.

V sobotu se odzápasily všechny eliminační duely, neděle byla dle pravidel IFMA vyhrazena pouze na finálové zápasy. Pro zápasy se využívaly ringy ringy, ring A pro dospělé, ring B pro děti a juniory. V síti eliminačních zápasů uvízli Filip Mol a Kateřina Kohoutová. „Pro ni to byl ale první zápas, bojovala jako lvice s o hodně těžší a zkušenější soupeřkou a prohrála v naprosto vyrovnaném zápase těsně 2:1 na body,“ zhodnotil trenér Petr Korčák.

Peťa Turek si připsal své první vítězství před limitem, v 10 letech to rozhodně není moc časté, jsou zakázané veškeré techniky na hlavu. Aneta Kadlecová obě svoje soupeřky dostala do počítání, porazila velezkušenou reprezentantku s několika desítkami zápasů v muaythai a v K1. Navíc ve svých 16 letech nastoupila v kategorii dospělých žen, které zápasí 3 kola po 3 minutách. „Kdo to někdy zkusil, ví, jaký rozdíl je mezi 3 x 2 a 3 x 3,“ ocenil Korčák.

Do nedělního finále postoupilo nakonec 10 našich borců, už to lze považovat za úspěch. Také pro nedělní finále byly k dispozici opět dva ringy. Za naše barvy úspěšně zahájil jedenáctiletý Yevhen Kutsyn z Veselí n. Lužnicí, který svého o rok staršího soupeře ukončil již v prvním kole. Nicolas Markovič těsně podlehl zkušenějšímu soupeři 1:2 na body. Peťa Komárek, David Bochkarov, Pavel Kadlec a Peťa Turek zaslouženě zvítězili a získali titul.

„Především Kadlec a Turek ukázali, že jsou i ve svém věku vyzrálí bojovníci, a to nejen po technické, ale i po taktické stránce. Starší z bratrů Kutsynů Ihor také porázil svého velmi zkušeného soupeře. Oba bratři přitom mají zkušenosti pouze z MMA,“ přidal kouč.

V ringu A nastoupila jako první hájit barvy Gladiators gym Aneta Kadlecová. „V úvodním kole měla Aneta mírnou převahu, druhé bylo naprosto vyrovnané, ve třetím kole už soupeřce začaly docházet síly a Aneta měla slušnou převahu. Rozhodnutí rozhodčích - 2:1 na body pro soupeřku. Pro nás naprostý šok, i protější roh kroutil hlavou,“ popsal Korčák.

Jako další na ringu A nastoupil Martin Silmbrod. Bohužel se mu nepodařilo se pořádně rozjet a ukázat, co umí a prohrával. Stejně dopadl i Michal Řeháček.

Celkově získal Gladiators gym 6 titulů mistra republiky v muaythai za rok 2022, 4 tituly vicemistra republiky. Z tohoto pohledu a v porovnání s loňským rokem lze považovat naši letošní účast na MČR za úspěšnou.

„Děkuji všem za reprezentaci Gladiators gym, všem trenérům za pomoc na této náročné akci. Velký dík patří také C.M.T.A. za organizaci tohoto mistrovství, které se kvalitativně velmi posunulo a začíná se přibližovat vrcholným podnikům organizace IFMA,“ shrnul Petr Korčák.

A přidal i vzkaz pro soupeře. „My nekončíme, budeme se připravovat i o prázdninách. Víme, na čem zapracovat, a sejdeme se zase v září na Národní lize. Navíc jestli vše dobře dopadne, tak Anetu čeká v srpnu start na mistrovství světa dětí a juniorů v Kuala Lumpur v Malajsii,“ dodal.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!Šest titulů pro Gladiators gym!