Přijímáme

Pozitivní bilance na Národní lize Muaythai

V Praze se konalo předposlední kolo Národní ligy Muaythai.

Gladiators Gym | 11.04.2022

Předposlední osmé kolo Národní ligy Muaythai hostila tradičně pražská hala TJ Spoje. Za Gladiators gym bylo přihlášených 9 zápasníků. Ještě před turnajem z nominace vypadl nemocný David Schneider. V pátek den před turnajem se nepříjemně zranila Sára Kadlecová a nějakou dobu se teď mezi provazy nepodívá. Je to velká škoda, teď měla výbornou formu. Pro zbývajících 7 bojovníků se nakonec podařilo najít soupeře.

Tentokrát se zápasilo pouze na jednom ringu. Za Gladiators gym nastoupil jako první osmiletý Peťa Komárek. Se svým soupeřem se utkal již poněkolikáté, jejich zápasy bývají velmi vyrovnané. Tentokrát byl ale soupeř ve všech třech kolech o něco lepší a rychlejší a zaslouženě zvítězil.

Hned další zápas po něm byl na řadě Michael Řeháček. „Je mu 15 let, je tedy již v kategorii, kde se zápasí podle plných pravidel Muaythai, tzn. s koleny a lokty na hlavu. Michael měl po celou dobu zápasu převahu, několikrát dostal soupeře v rohu pod velký tlak. Bohužel toho nevyužil k ukončení duelu před limitem. I tak ale zaslouženě zvítězil 3:0 na body,“ zhodnotil trenér Petr Korčák.

Po několika zápasech, kdy měl Korčák s Eliškou Pelechovou čas na přípravu, nastoupila Aneta Kadlecová. Ve svých 16 letech měla soupeřku o pět let starší, jiná možnost nebyla. „Dospělá soupeřka byla pochopitelně lépe silově vybavená. Byla si toho vědomá, neustále zkracovala a chtěla klinčovat. Aneta se naopak snažila využít rychlost a tvrdost svých úderů, kopů a loktů a zasahovat na vzdálenost, což se jí dařilo. Ve fyzicky vyčerpávajícím zápase zaslouženě zvítězila 3:0 na body,“ ocenil kouč.

Po Anetě byl na řadě Martin Silmbrod. Ten už byl několik kol ligy bez zápasu, protože se pro něho nenašel vhodný soupeř. „A tak jsme sáhli po soupeři o váhu výš. Ukázalo se, že to tentokrát nebylo dobré rozhodnutí. Byl opravdu silný a tvrdý, Martinovi se nepodařilo najít proti němu zbraň, soupeř jednoznačným rozhodnutím rozhodčích zvítězil,“ doplnil Korčák.

Další na řadě byl Anety mladší bratr Pavel. Ten se pochopitelně nechtěl nechat zahanbit a rozjel zápas od prvního gongu ve vysokém tempu. Výborně boxoval, kopal, i v klinči byl lepší. A také zaslouženě zvítězil.

Po něm vlétl do ringu druhý nejmladší člen našeho týmu, ale zároveň zápasově nejzkušenější, desetiletý Peťa Turek. Jeho soupeř byl skoro o hlavu vyšší. Peťa se ho ale nezalekl, celá tři kola ho zasypával údery a kopy a házel ho v klinčích. O jeho vítězství nebylo pochyb, zaslouženě 3:0 na body.

Skoro v závěru turnaje přišla řada na našeho posledního reprezentanta Matyáše Menšíka. Ten se bil jako lev, ale na soupeře, který byl o dva roky starší, tentokrát silově nestačil. Byla z toho těsná prohra 1:2 na body.

„Děkuji všem za reprezentaci Gladiators gym České Budějovice a C.M.T.A. za organizaci akce. Sáře Kadlecové přeji brzké uzdravení a úspěšný návrat do ringu,“ dodal trenér Petr Korčák.

Poslední deváté kolo Národní ligy nás čeká 7. května.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Pozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize MuaythaiPozitivní bilance na Národní lize Muaythai