Přijímáme

Pepa Talafous po půl roce převzal pás za Evropský titul WMC

Trvalo to půl roku, ale má ho. Přední český bojovník Josef Talafous z Gladiators gym České Budějovice se dočkal odměny za triumf v zářijovém zápase o Evropský titul asociace WMC.

Gladiators Gym | 17.02.2022

Talafous v bosenském Mostaru jasně předčil domácího bojovníka Marina Čarapina a v zápase triumfoval. To potvrdili i rozhodčí. Domácí organizátor a promotér však výsledek nepřijal a vítěze na místě nevyhlásil. V tu chvíli nepomohly stížnosti ani protesty.

Spravedlnost ale nebyla slepá a po různých průtazích, odvolání a řešení s mezinárodní asociací IFMA a WMC se vše správně vyřešilo. Pomohly i nafocená bodová hodnocení rozhodčích. Po půl roce Pepovi pás do Českých Budějovic dorazil.

„Konečně. Je to velký úspěch, který mě těší. Byl to můj životní zápas. Ale věci, které se děly po utkání, nebyly příjemné. Byl jsem hodně zklamaný,“ přiznává přední závodník z Gladiators gymu.

Právoplatnému majiteli pás doputoval i díky prezidentovi České muaythai asociace Petra Otticha. I díky ní, její práci a komunikaci s mezinárodní organizací IFMA a WMC pás dorazil do České republiky.

Příběh ještě zcela uzavřený být nemusí. Bosenská strana by si totiž přála odvetu. „Momentálně o tom jednáme,“ potvrzuje trenér Michal Novák.

Talentovaný bojovník má oficiálně stvrzený velký úspěch, který ho může dál posunout v jeho nadějně rozjeté kariéře. „Může dosáhnout velkých věcí,“ je si jistý trenér Michal Novák.

 

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Pepa Talafous po půl roce převzal pás za Evropský titul WMCPepa Talafous po půl roce převzal pás za Evropský titul WMC