Přijímáme

Matěj Špinar přepálil začátek a padl

Bojovník z budějovického Gladiators gymu byl v rozvadovském kasinu blízko výhry

Gladiators Gym | 11.08.2022

Rychlou výzvu vzal bojovník budějovického Gladiators gymu Matěj Špinar. V Rozvadově na GMC 28 (German MMA Championship) ale padl se soupeřem Danielem Schwindtem, přestože měl skvělý nástup.

„Matěj neměl ideální přípravu, hodně upravoval váhu. Ale přijal výzvu od nové a největší německé organizace, která spolupracuje s RFA. Byl to její první turnaj a už jen být na startovce se star, jakou je Michael Smolik, je skvělé,“ ocenil trenér Michal Novák. Se Smolikem dříve svedl souboj Michal Janáček z Gladiators gymu, ale na body prohrál.

Bojovalo se v Rozvadově, v českém Las Vegas. „Bylo to ve velkém kasinu. Na jedné straně hráli ruletu, automaty, ve druhé půlce v sálu byly zápasy,“ popisuje Novák.

Špinar do samotného souboje vstoupil lépe a dvakrát soupeře poslal k zemi. „Měl ho na lopatě, ale trochu přepálil začátek a vysypal do něj všechno, co měl. Ztopil dříví na dvě sezony dopředu. Soupeř to ale ustál, i když měl hlavu samou bouli,“ přidal Novák.

Po chvíli byli oba bojovníci zpátky v postoji, Schwindt dobře trefil Špinara, dostal ho ke kleci, kde měl takovou převahu, že rozhodčí duel ukončil.

„Matěj má skvělé atributy, může být šampion. Ale potřebuje vidět na dobrý cíl, za kterým půjde. V poslední době přijal každou výzvu, ale potřeboval by něco dlouhodobějšího, na co se dobře připraví,“ burcuje Michal Novák.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení