Přijímáme

Kids Muaythai Challenge se chystá už podvanácté

Jako téměř každý měsíc v sezoně (tj. září až červen) proběhne v Praze v sobotu 26. února v hale TJ Spoje KIDS MUAYTHAI CHALLENGE určený pro děti a mládež do 15 let včetně, tentokrát to bude již 12. pokračování.

Gladiators Gym | 25.02.2022

V posledních letech se na této akci Gladiators gym pořadatelsky podílí. A také máme vždy své zástupce, jak v řadách trénujících dětí, tak mezi trenéry a rozhodčími.

„Nejedná se zde o zápasy, ale o to podpořit v dětech zdravou soutěživost a chuť vítězit, naučit se vítězit s pokorou a prohrávat se ctí,“ popisuje trenér Petr Korčák.

Před zahájením této akce se děti zaregistrují. Přitom jsou rozdělené do několika skupin podle věku a označené barevnými páskami na zápěstí pro rychlou orientaci. Každá skupina má přiděleného trenéra a několik asistentů. Potom již dojde k zahájení, děti se zahřejí a rozcvičí a mohou začít dovednostní soutěže.

Ty se vždy obměňují. „Tentokrát se bude soutěžit v počtu úderů na lapu za 30 sekund, v síle úderu dominantní rukou a v počtu kliků za 30 sekund. Po soutěžích začnou tréninky, trénují se techniky, kombinace, klinče, obrana, apod. Na závěr tréninku nemůže chybět minimálně 10 kol společného sparingu,“ dodal Korčák.

U těch nejmenších dojde i na kreslení obrázků s tématikou Muaythai. Poté již přijde na řadu vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží, děvčata a chlapci zvlášť. V každé věkové kategorii dostanou první tři medaile a ceny.

Ve stejný den v podvečer proběhne v této hale CELOREPUBLIKOVÝ SPARING MUAYTHAI pro dospělé a juniory, tentokrát již podevatenácté. Pod vedením reprezentačního trenéra se všichni sportovci zahřejí a rozcvičí, a pak již jsou odstartována sparingová kola. Ženy a muži samostatně.

Mírně pokročilí, pokročilí i reprezentanti, každý si zde najde své soupeře. Sparingy probíhají v přátelském duchu. I zde se Gladiators gym pravidelně účastní.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Kids Muaythai Challenge se chystá už podvanácté