Přijímáme

KIDS MUAYTHAI CHALLENGE VI - 12.10.2019

Datum konání: Sobota 12.10.2019 Místo konání: hala TJ Spoje, Na Balkáně 450/25, 130 00 Praha 3 Pořadatel: Česká Muaythai Asociace, z.s.

Gladiators Gym | 15.10.2020

Hlavní organizátor: Michal Novák - sportovní ředitel C.M.T.A., tel: 728 108317, e-mail: michalnovak.tkd@seznam.cz

Startovné:
Členové C.M.T.A., kteří mají na rok 2019 uhrazený roční členský individuální příspěvek ve výši 500 Kč a zároveň i uhrazenou roční členskou licenci zápasníka ve výši 300 Kč, mají startovné zdarma.
Ostatní hradí startovné ve výši 100 Kč.

Členské pasy C.M.T.A.:
Kdo má, vzít s sebou!!
Registrace: Sobota 12.10.2019 od 08.30 do 10.00 v místě konání akce.

Časový rozvrh:
08:30 - 10:00 hod. – registrace účastníků tréninku, rozdělení do skupin
10:00 - 10:30 hod. – společná rozcvička, zahřátí
10:00 - 10:30 hod. – povinná porada přihlášených asistentů a realizačního týmu
10:30 hod. – začátek soutěží
13:00 - 13:30 hod. – předpokládaný konec, vyhlášení výsledků

DĚTI A MLÁDEŽ, KTEŘÍ NEBUDOU MOMENTÁLNĚ SOUTĚŽIT V DOPROVODNÝCH SPORTOVNÍCH DISCIPLÍNÁCH, SE PŘIŘADÍ DO SKUPINY S PŘÍPADNÝMI ÚČASTNÍKY Z ŘAD VEŘEJNOSTI A BUDOU MÍT VEDENÝ INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK (stínování, kombinace, sparing...).

Soutěžní kategorie:
- děti do 8 let včetně (všechny 4 soutěže)
- děti 9-11 let včetně (všechny 4 soutěže)
- děti 12-13 let včetně (všechny 4 soutěže)
- junioři 14-15 let včetně (všechny 4 soutěže)

Soutěže:
1. ROUNDKICKY
- Soutěž v kopání roundkicků na lapy za časový interval 30 s. Každý soutěžící bude mít 2 pokusy. Hodnotí se správnost provedení techniky a počet opakování v daném časovém intervalu.

2. KLINČ
- Soutěž v klinčování bude probíhat v boxerském ringu dle platných pravidel oficiálního zápasu muaythai organizace C.M.T.A. a IFMA tzn. v kompletní výstroji určené pro jednotlivé věkové kategorie: ochranná helma bez lícnic, chránič zubů, chránič loktů, 10oz boxerské rukavice, chránič prsou (pouze ženy a dívky), suspenzor, chrániče holení (látkové, IFMA) a ochranná vesta. Soutěž proběhne bez jakýchkoliv jiných úderů, povoleny jsou pouze kolena na tělo (nikoliv na hlavu – platí pro všechny kategorie!). Hodnocení jednotlivých klání budou rozhodovat oficiální rozhodčí C.M.T.A. jako při zápase muaythai. Systém soutěže bude řízen vyřazovacím pavoukem. Délka soutěžního kola bude 1 min.

3. ČLUNKOVÝ BĚH
- Soutěž v testování rychlosti pohybu se změnami směru. Soutěž je zaměřena na hbitost a explozivní rychlost. Člunkový běh se běží daný úsek, jež je vymezen kužely. Čas se měří stopkami.

4. WAI KRU
- Tradiční rituální tanec specifický pouze pro bojové umění muaythai, jež je projevem úcty k soupeři, poděkováním trenérovi a celém týmu za přípravu a nastavením duševní rovnováhy samotného bojovníka. Výkon soutěžícího musí integrovat základní prvky tradičního Wai Kru a bude posuzována jak technika, tak i styl provedení. Atlet musí mít pro účast v soutěži šortky, boxerské rukavice a na hlavě Mongkon, což je tradiční čelenka nošená bojovníky muaythai, která představuje duševní sílu týmu, ze kterého bojovník přichází a zároveň je to projevem úcty k trenérovi či mistrovi, jež tohoto bojovníka na zápas připravil. Soutěžící tančí Wai Kru za doprovodu thajské hudby.

Mimo soutěž:
DOBROVOLNÝ SPARING MUAYTHAI
- Jedná se o dobrovolný řízený sparing muaythai, nikoliv o soutěžní disciplínu. Zápasníci vždy z dané soutěžní kategorie spárují ve dvojicích dle níže uvedených pravidel C.M.T.A. a IFMA. a to v kompletní výstroji určené pro jednotlivé věkové kategorie: ochranná helma, chránič zubů, chránič loktů, 10oz boxerské rukavice, chránič prsou (pouze dívky), suspenzor, chrániče holení a ochranná vesta, případně chrániče kolen.

Kategorie
Pravidla (omezení IFMA)
SPARING MUAYTHAI dívky a chlapci do 8 let
Bez jakýchkoliv úderů na hlavu.
Povoleny jsou pouze údery na tělo.
SPARING MUAYTHAI dívky a chlapci 9 - 11 let
Bez jakýchkoliv úderů na hlavu.
Povoleny jsou pouze údery na tělo.
SPARING MUAYTHAI dívky a chlapci 12 - 13 let
Bez loktů a kolen na hlavu. Lokty a kolena jsou povoleny pouze na tělo.
SPARING MUAYTHAI dívky a chlapci 14 -15 let
Plná pravidla muaythai

Rádi bychom připomněli, že se nejedná o vrcholné zápolení v disciplínách Muaythai. Cílem je pouze podpořit zdravého soutěžního ducha a formou hry naučit děti a mládež „vyhrávat s pokorou a prohrávat se ctí“.
Organizátor si také vyhrazuje právo přeřazení soutěžících do jiné kategorie v rámci fyzických předpokladů každého jedince tak, aby kategorie a soutěžící byli po fyzické stránce přiměřeně k sobě.

Ceny:
1.-3.místo: medaile v každé soutěži i soutěžní kategorii
/u soutěže č. 2 „Klinč“ budou vyhlášena dvě třetí místa/

Zdravotní asistence:
Po dobu konání soutěží bude zajištěna pro všechny účastníky zdravotní služba.

UPOZORNĚNÍ:
Upozorňujeme všechny, že na soutěžní plochu může pouze registrovaný soutěžící, kvalifikovaný trenér, rozhodčí a realizační tým. Pro ostatní účastníky akce je připraveno sezení na tribuně.

Pojištění:
Chceme všechny informovat, že se na členy C.M.T.A. (prostřednictvím členských klubů) vztahuje pouze ZÁKLADNÍ úrazové pojištění kompletně zajištěné ČOV (které například neřeší trvalé následky úrazu). Vzhledem k této skutečnosti doporučujeme všem účastníkům sjednat si navíc osobní úrazovou pojistku. Pořadatel neodpovídá za možné zranění nebo úraz.

Strava:
V blízkém okolí haly nejsou restaurace a obchody s potravinami, a proto doporučujeme vzít s sebou pro děti svačinu a pití nebo můžete využít také bufetu v hale, kde se dá malé občerstvení zakoupit.

S sebou:
Sportovní oblečení, ručník.
Všechny děti musí mít na klinče a sparingy kompletní výstroj: ochranná helma, chránič zubů, chránič loktů, 10oz boxerské rukavice, chránič prsou (pouze dívky), suspenzor, chrániče holení a ochranná vesta, případně chrániče kolen.

Těšíme se na Vás !!
Za organizační tým Michal Novák a Petr Ottich

ONE WORLD ONE MUAYTHAI

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení