Přijímáme

Jasné výhry i těsné porážky v národní lize

Sedm bojovníků hájilo barvy Gladiators gym na 7. kole Národní ligy Muaythai v sobotu 12. března na TJ Spoje v Praze.

Gladiators Gym | 15.03.2022

Z 10 přihlášených se nenašel soupeř pro Martina Silmbroda a Filipa Mola jr., Anetu Kadlecovou bohužel zase vyřadila nemoc. V hale TJ Spoje byly opět postavené dva ringy. Několik našich zápasů bylo časově blízko po sobě, takže jsme měli trenéři Petr Korčák s Eliškou Pelechovou opravdu co dělat, aby přípravu na jednotlivé zápasy zvládli.

První za Gladiators gym nastoupil do ringu Peťa Komárek, nejmladší člen naší výpravy. "Myslím, že soupeř byl v 1. kole nepatrně lepší, ve 2. a 3. kole Peťa zrychlil, a podle mě je vyhrál. Rozhodčí bohužel rozhodli v poměru 2:1 pro soupeře. Každopádně pro bodové rozhodčí musí být rozhodování u těchto osmiletých kluků velice těžké, padá velké množství úderů a kopů, které v tomto věku nemají ještě příliš velkou sílu," zamyslel se kouč Petr Korčák.

Jako další byl na řadě David Schneider. Byl trochu v nevýhodě, jeho soupeř byl skoro o hlavu vyšší. První kolo David prohrál, ve druhém byl naopak lepší, v rozhodujícím třetím kole mu trochu došly síly, ale celkově bylo kolo velmi vyrovnané. Rozhodčí rozhodli v nejtěsnějším možném poměru 2:1 pro soupeře.

Krátce po Davidovi nastoupil Pavel Kadlec. Do souboje šel jako favorit, v pěkném zápase měl po celou dobu mírnou převahu a zaslouženě z toho byla jednoznačná výhra 3:0 na body.

Po něm nastoupila do ringu jeho starší sestra Sára. "Dokázala si dobře pohlídat, aby jí soupeřka, která byla o váhu výš, nechytala do klinče. Celá tři kola neustále bodovala a dobře se pohybovala. Stejně jako u jejího bratra se všichni tři bodoví rozhodčí přiklonili na její stranu a byla z toho zasloužená výhra," ocenil Korčák.

Další náš zástupce, Peťa Turek, měl soupeře o hlavu vyššího a 12 kg těžšího. "Museli jsme na to přistoupit, jinak by byl bez zápasu. Naopak zkušenosti byly větší na Peťovo straně, který po celý zápas mnohem více zasahoval. Soupeř měl vzhledem k jeho váze převahu v klinči, ale pouze Peťu házel, žádná výrazná kolena tam nepadla. Proto mě rozhodnutí rozhodčích v poměru 2:1 pro soupeře trochu nepříjemně překvapilo," zamrzelo trenéra.

Krátce po něm nastoupil na druhém ringu náš jediný dospělý zástupce Marek Kellner. Jeho soupeř na mě od začátku působil dojmem pouličního rváče, bohužel průběh zápasu to potvrdil. "Už v první minutě velmi tvrdě zasáhl Marka naprosto nesmyslným kopem do rozkroku, ten se pochopitelně svalil na podlahu ringu. Po odpočinutí (zápasník má v takovémto případě na vydýchání až pět minut, čas nemusí využít celý) zápas pokračoval. Ale jenom krátce, Marek byl u provazů opět zasažen do rozkroku, tentokrát kolenem. Bylo vidět, že už je na tom skutečně špatně, chvíli odpočíval a potom zápas vzdal. V tomto případě se mu opravdu nedivím," dodal Korčák.

Hned poté jsme se vrátili na ring B, kde nastupoval náš poslední bojovník, patnáctiletý Matyáš Menšík ke svému prvému zápasu. Od začátku si vedl velice dobře, nervy ho nezradily, kondice také ne. Po celý zápas si udržoval mírnou převahu a jeho premiéra dopadla vítězně.

"Díky všem za reprezentaci Gladiators gym České Budějovice a C.M.T.A. za organizaci akce," uzavřel trenér Korčák.

Osmé kolo Národní ligy nás čeká 9. dubna. Mezitím se chystáme ještě na turnaj dětí a juniorů do sousedního Německa.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Jasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lizeJasné výhry i těsné porážky v národní lize