Přijímáme

Gladiátoři úspěšně reprezentovali ve Slovinsku

Kvarteto z Budějovic o víkendu vyrazilo na mezinárodní turnaj do Slovinska. Výhru urvala Aneta Kadlecová.

Gladiators Gym | 17.10.2022

V sobotu 15. října se zástupci Gladiators gym zúčastnili amatérského turnaje ve slovinském Ptuji – „International tournament - muaythai Ptuj – 2022“. Za Gladiators gym České Budějovice se z osmi přihlášených našel soupeř pro polovinu, takže do Slovinska vyrazili zápasit Aneta Kadlecová, Petr Komárek, Marek Šílený a Michael Řeháček.

Celkem bylo přes 40 zápasů, zápasilo se pouze na jednom ringu, takže se jednalo o celodenní maraton. Celý turnaj zahajoval devítiletý Peťa Komárek. Soupeř byl z Chorvatska, o čtyři kilogramy těžší, o půl hlavy vyšší a hlavně o dva roky starší. „Bál jsem se, že to bude tah na jednu branku, ale to jsem se mýlil. Peťa se pral jako lev, kluci si opravdu nic nedarovali. Navíc soupeři byl odečten bod za kop do obličeje. Přesto rozhodčí rozhodli těsně pro soupeře. Ale od Peti krásný zápas a cenná zkušenost,“ ocenil trenér Petr Korčák.

Jako další z Gladiators gym nastoupila Aneta Kadlecová, čerstvá držitelka stříbrné medaile z mistrovství světa. „Soupeřka z Maďarska nás trochu překvapila, byla o hodně vyšší. Ale Aneta neponechala nic náhodě a od začátku zápasu si udržovala jasnou převahu. Soupeřka byla několikrát hodně otřesená, pořád ale zůstávala na nohách,“ okomentoval Korčák. Nakonec z toho bylo jasné vítězství 3:0 na body pro Anetu.

Po Anetě byl na řadě Marek Šílený. „Museli jsme kývnout na soupeře o váhu výš, Chorvat byl bohužel o hlavu vyšší a mnohem zkušenější. Marek mu ale nedal nic zadarmo, do poslední chvíle se pral jako o život. Na výhru to ale nestačilo, prohrál na body,“ přidal kouč.

Jako poslední z našeho týmu nastoupil Michal Řeháček proti soupeři ze Srbska. Začal dobře, potom ale šel jeho výkon dolů. Bylo vidět, že se nedokázal srovnat se zápasem v hlavě. Předvedl polovinu toho, co umí, nevyužil výškovou převahu a jednoznačně prohrál na body.

„Děkuji všem našim bojovníkům za reprezentaci Gladiators gym České Budějovice, sponzorům, kteří pomohli finančně s účastí, CMTA - Czech Muaythai Association patří poděkování za možnost startu na této akci, bez účasti na podobných turnajích není možné výkonnostně růst,“ zdůraznil Petr Korčák.

Do Slovinska jsme vyjeli společně dvěma dodávkami, účastníci byli celkem z pěti českých gymů. „Oceňuji, že jsme vystupovali jako jedna parta, všichni si vzájemně pomáhali. Děkuji kolegům trenérům Petr Ottich, Michal Novák, Lada Horejs, i všem jejich svěřencům. Poděkování také určitě zaslouží rodiče, kteří neváhali dorazit takovou dálku, fandit a udělat fotografie a videa ze zápasů,“ uzavřel.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Gladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve SlovinskuGladiátoři úspěšně reprezentovali ve Slovinsku