Přijímáme

Famózní úvod Jihočeské ligy bojových sportů

Turnaj na výstavišti při výstavě Hobby nabídl téměř 40 soubojů

Gladiators Gym | 18.05.2022

Nadšení, emoce, povedené zápasy. Sobotní akce Jihočeská liga bojových sportů na budějovickém výstavišti při výstavě Hobby nabídla skvělou podívanou a vykopla soutěž velmi zajímavým směrem.

Základní myšlenkou turnaje bylo, že si účastníci vyzkouší zápas, i když třeba ještě nejsou aktivními bojovníky. Nebo si naopak ti zkušenější zazápasí ve stylu, kterému se běžně nevěnují. Akce také mohla přilákat nové zájemce.

Zápasilo se před hlavní tělocvičnou Gladiators gym, který akci pořádal pod vedením trenérů Michala Nováka a Jana Kratochvíla.

V sobotu 14.5. uspořádal Gladiators gym na výstavišti v Českých Budějovicích při výstavě Hobby Jihočeskou ligu bojových sportů. Od 9 hodin se zápasníci registrovali a vážili. Startovní listina byla již připravená, došlo ještě k několika změnám. „Dvojice nebylo rozhodně jednoduché spárovat – několik různých disciplín, různé váhy, výkonnost, věk zúčastněných,“ popisuje trenér a rozhodčí na akci Petr Korčák.

Fotogalerie je na facebooku Gladiators gym.

Většina bojovníků byla z Gladiators gym České Budějovice, Třeboň, Veselí n. Lužnicí, Milevsko, Tábor, Borovany, dále potom z Box clubu táty Němce České Budějovice. Několik jich bylo bez klubové příslušnosti a z několika menších gymů. Přijeli i kamarádi z Gauner Boxing Clubu z Jihlavy. Co se týče stylů, tak nejvíce zápasů bylo v Muaythai a MMA, několik zápasů bylo v klasickém boxu, po jednom v grapplingu a v kickboxu dle pravidel K1, ale v malých rukavicích. Zápasili děti, junioři, dospělí, jeden zápas měli i veteráni nad 40 let, samozřejmě ženy i muži.

Zápasit se začalo po 13 hodině. Bojovalo se venku v kleci, počasí vyšlo naprosto skvěle. Diváků dorazilo také dost, k čemuž přispěla i výstava Hobby. „Zápasilo se v plných chráničích, bezpečnost zúčastněných byla na prvním místě. Kdo neměl k dispozici své chrániče, tak mu byly zapůjčené. Přítomen byl lékař i záchranář,“ zmínil Korčák.

Zápasové odpoledne se protáhlo až do 19. hodiny, protože se konalo téměř 40 zápasů. Zápasy byly označené jako přátelské, nicméně nebyl asi nikdo, kdo by do boje nedal všechno. „Nejčastěji asi došla fyzička, často ji ale alespoň zčásti nahradila vůle k vítězství. Bylo rozhodně hodně takových, kteří svým výkonem přesvědčili trenéry a především sami sebe, že klidně mohou začít od září zápasit na Národní lize Muaythai nebo amatérské lize MMA, kde se dneska zápasí už opravdu na velmi dobré úrovni. A naopak určitě někteří poznali, že musí ještě hodně zapracovat jak na technice, tak i na kondici a pořádně se vyspárovat, než se pustí do dalšího zápasení,“ srovnal Petr Korčák.

Každopádně akce stoprocentně splnila svůj účel a většina zúčastněných odjížděla domů spokojená, ať vyhráli nebo prohráli. Nedošlo také k žádnému většímu zranění.

„Na závěr nezbývá než poděkovat všem, kteří se na přípravách a konání této akce podíleli. A vzhledem ke kladným ohlasům se určitě nejednalo o jediný turnaj tohoto typu,“ zdůraznil.

Už nyní se chystají další pod označením Jihočeská liga bojových sportů, a nemusí to být jenom v Českých Budějovicích.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení