Přijímáme

Famózní Tiger kemp v Hořicích

14 dní strávily děti bojovými sporty a ve společném kolektivu

Gladiators Gym | 26.07.2022

Další ročník tradičního letního Tiger kempu v Hořicích na Šumavě se povedl parádně. Soustředění oddílů Gladiators gym, Nomo Lišov a Taekwon-do Třeboň trvalo 14 dní v uplynulých dvou týdnech. Celkem se jej zúčastnilo 130 dětí od 6 do 18 let s tím, že zhruba polovina zvládla celý kemp.

Program zdaleka nebyl jen o taekwon-do. Děti se zdokonalovaly i v MMA a thajském boxu. Navíc je čekala i spousta táborových her, tréninků v lese či stezky odvahy. Konaly se i dvoje zkoušky vyšší technické úrovně taekwon-do. „Je to čas, kdy se klub nejvíce ztmeluje. Všichni se poznáváme sportovně i lidsky,“ chválí si trenér české juniorské reprezentace thajského boxu Michal Novák, který kemp vedl jako hlavní kouč. Ve stejné roli mu asisttovali kouč české reprezentace taekwon-do Jan Mraček a šéftrenér budějovického klubu Pavel Holý.

Trenérům pomáhalo okolo 15 asistentů, zejména však Bohuslav Kuta nebo Milan Zach. Nikomu se nic závažného nestalo i díky skvělé práci zdravotnice Kateřiny Novákové.

Počasí po celé dva týdny kempu přálo, i když bylo velké horko. Na zchlazení pomohl bazén či vnitřní chladnější místnosti na cvičení. Tradičně vše vyvrcholilo v pátek, kdy na ukázku dorazili i rodiče. Vyhlašoval se největší borec a borkyně kempu. „Zohledňovaly se různé parametry od soutěží přes úklid. Vítězové se museli opravdu činit celé dva týdny,“ má jasno Novák.

Hlavní kouč Michal Novák je ze skvělého průběhu kempu nadšený. „Největší pozitivum vidím v budování mezilidských vztahů mezi dětmi. Odloží telefon a tablet, baví se a sportují. Navíc se mnohým i viditelně vyrýsovaly postavy,“ dodal.

Na kemp navazují příměstské tábory, které v pondělí začaly a budou probíhat tři týdny. Děti čekají bojové sporty, ale i další aktivity a naučný program. Účastní se ho děti i mimo klub.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Famózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v HořicíchFamózní Tiger kemp v Hořicích