Přijímáme

Eliška Pelechová - GALAVEČER

V sobotu 21.10. 2017 se konal v německém Mannheimu galavečer Fight Night Mannheim. Za Gladiators gym České Budějovice startovala Eliška Pelechová ve váze -61 kg. Měli jsme možnost obsadit ještě jeden zápas, a to muži -91 kg. Bohužel pro německého soupeře, místní hvězdu Alexandera Busseho, který má řadu titulů v taekwondo, fullkontaktu i v K1, jsme neměli adekvátního soupeře. Proto jsme oslovili Míra Šafra Pražského BT gymu, a ten postavil do zápasu Cyra Pohl, což se nakonec ukázalo jako výborná volba.

Gladiators Gym | 23.10.2017

Vyrazili jsme v sobotu brzy ráno, v Plzni jsme nabrali Míru, Cyril byl v Mannheimu už od pátku. Po poledni jsme dorazili do cíle, lékařské prohlídky byly od 13 hodin. V pořádku jsme navěžili. Hlavní program začínal až v 19 hodin. Předtím byly ještě 2 předzápasy, a oba byly tak kvalitní, že by kdekoliv mohly být součástí hlavního programu. V 19 hodin byl společný nástup, a po nám již začaly zápasy. Cyra Pohl měl hned 2. zápas hlavního programu. Zápas byl vypsán na 3 x 2 minuty dle pravidel K1. Cyril od samého začátku určoval tempo, nedával soupeři prostor. Soustavně ho rozbíjel rukama i tvrdými lowkicky. Nakonec ho dvakrát dostal do pořátně. Takže o výsledku nebylo pochyb. 
Eliška měla jako zápasník třídy A zápas až v posledním zápasovém bloku večera. Dlouhý čekání skončilo až ve 23 hodin. Zápas byl vypsán podle plných pravidel Muathai, 5 x 2 minuty. Pětikolový zápas s krátkými koly šla Eliška poprvé. Podle mínění místních byla v zápase proti domácí velmi zkušený Anke Kemmer považována za naprostou outsiderku. Hned 1. kolo začalo ve vysokém tempu, bylo vidět, že si holky nic nedarují. Bohužel Eliška dostala zásah loktem vedle oka a rána se jí otevřela, byla hodně hluboká. Ve 2. kole již silně krvácela. Rozhodčí zápas zastavila a zranění kontroloval lékař. Jindy chladné německé publikum bylo ve varu a skandovalo pokračovat. Lékař nakonec zápas pustil dál. Eliška se během chvíle stala miláčkem diváků, ty každou její akci odměňovali bouřlivim potleskem a hnali ji kupředu. Již ve 3. kole se jim odvděčila, tvrdým direktem poslala soupeřku na zem, což byl asi rozhodující moment zápasu. Soupeřka počínánín ustála, takže se pokračovalo. 4. i 5. kolo probíhly ve stejném duchu. Naše zápasnice, hnána diváky, kteří byli ve varu a skandovali  Eliška, neustále tlačila, Němka, vědoma si toho, že díky počínání prohrává, se snažila zkracovat , klinčovat a zasahovat lokty a koleny. Zápas se změnil v neskutečnou krvavou bitvu. 
Po závěrečném gongu jsme hodně dlouho čekali na verdikt rozhodčích. Už jsem se obával, že bude remíza, ale v tu chvíli komentátor vyhlásil, že utkání má výtězku, a tou se stává modrý roh  Eliška Pelechová. Radost jsme měli obrovskou, diváci byli nadšeni. Všichni říkali, že to byl jeden z nejlepších zápasů večera, ještě ve městě nás neznámí lidé oslovovali. 
Celá akce byla výborně zorganizovaná, o těmy bylo skvěle postaráno. Zápasy byly obsazeny opravdu kvalitními bojovníky, všechny byly velice výkonostní vyvšení, velký dík organizátorům. 
Na závěr bych chtěl poděkovat Petr Ottich, C.M.T.A. - Czech Muay Thai Association, a Michal Novák za zprostředkování zápasu, samozřejmě sponzorům. Děkuji klukům z BT gymu, že zůstali do konce a hlavně Morovi afrovi, který mi pomohl v rohu při zápase Elišky. Při jejím zranění jsme měli opravdu hodně práce. 
úplně největší dík a gratulace patří Elišce, doufám, že se jí rána rychle zahojí. 
V pátek 10.11. neseďte u televize a přijďte Elišku i další bojovníky Gladiators gym České Budějovice podpořit do Gerbery na tradiční galavečer Pardál Gladiators NIGHT SuperLiga !

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Eliška Pelechová - GALAVEČER