Přijímáme

Davidův největší úspěch kariéry

Velíšek si přivezl z Nizozemska bronz z MS

Gladiators Gym | 06.04.2022

Na konci března dosáhl bojovník českobudějovického Gladiators gymu David Velíšek svůj životní úspěch. Na mistrovství světa v MMA v nizozemském Amsterdamu skončil do 77,1 kilogramu na třetím místě.

„Je to pro mě veliký úspěch. I když jsem pořád ještě trochu naštvaný, že jsem vypadl v semifinále,“ zhodnotil.

David na své cestě do semifinále postupně porazil soupeře z Lotyšska, Francie a Austrálie. Až Polák v boji o finále byl nad síly jihočeského reprezentanta. „Nejtěžší byl pro mě první zápas, nemohl jsem se chytit. Pak jsem se rozjel, ale Polák byl v semifinále lepší,“ uznal.

Velíšek musel zvládnout i náročný program, kdy ho čekalo pět zápasů za tři dny. „Jde také trochu o štěstí. Bylo náročné, dobře zregenerovat a nezranit se,“ přiznal.

Dvanáctičlennou českou výpravu vedli trenéři Petr Ondruš a Petr Macháček. „S oběma se dlouho znám. Na akci bylo dohromady asi 350 zápasníků ze 30 zemí. Už jsem pár podobně velkých akcí zúčastnil, ale byl to zážitek,“ zdůraznil.

Budějovický bojovník si úspěchu váží a těší se na další výzvy. „Jel jsem to vyhrát, to je jasné. Ale favoriti byli jiní. Navnadilo mě to na další úspěchy. Uvidíme, co se mi ještě povede,“ doplnil.

„Chtěl bych poděkovat Michalu Novákovi, Martinu Škvárovi (prezident asociace MMAA), Petru Ondruši, Petru Macháčkovi - repre trenéři, Františku Bočáňovi, Sungatu Khairzhanovi, Gladiators gym a bjj Gladiators gym.

Davida čeká nejbližší souboj v rámci galavečera I am fighter, na který se už teď těší a chystá.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Davidův největší úspěch kariéryDavidův největší úspěch kariéryDavidův největší úspěch kariéryDavidův největší úspěch kariéryDavidův největší úspěch kariéry