Přijímáme

Úroveň BJJ je ve Španělsku fantastická, vzkazuje Milan Petřík

Na erasmu ve Španělsku poznává nejen Madrid a náročnost studia v zahraničí. Milan Petřík prakticky denně míří i do gymu, kde se zdokonaluje v BJJ. Reprezentant Gladiators gym sbírá úspěch za úspěch a má nakročeno ke skvělé kariéře.

Gladiators Gym | 22.05.2024

Jaké jsou největší úspěchy, které jste v poslední době získal?

Za poslední dobu se toho stalo opravdu dost a celkově musím říct, že výsledky poslední dobou mě hodně těší. Největším úspěchem jsou rozhodně tři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová z posledních dvou IBJJF turnajů, kde se mi navíc dařilo ukončovat i před limitem. Pak jsem také ještě 2. místo ve světovém žebříčku AJP v modrých pásech v grapplingu a v kimonu jsem v první desítce.

Organizace IBJJF a AJP jsou dvě ze tří největších organizací, co v našem sportu jsou, a já tam mám možnost se poměřit fakt se špičkovými soupeři, takže právě i proto volím takovýhle typ turnajů.

 

Jaké je to na Erasmu ve Španělsku, co studujete a jaká je tam úroveň BJJ?

Španělsko je moc fajn a užívám si to. Hlavně to, že je tu hezčí počasí než u nás. Jsem rád, že jsem si vybral konkrétně Madrid, protože je to obrovské a moc hezké město. Jinak popravdě jsem čekal od Erasmu možná trošku něco jiného. Škola mě hodně stresuje a chtějí toho po nás docela dost. I učení se v angličtině pro mě není zrovna dvakrát přirozené, ale zase jsem rád, že jsem angličtinu posunul na jiný level než byla předtím. Studuji tady Ekonomiku a management, takže stejný obor jako v Čechách.

Jinak úroveň BJJ je tu fantastická. Začátek byl pro mě dost těžký, protože takovou úroveň jsem ještě nezažil. Mají tady v gymu čtyři černé pásy, takže to mluví samo za sebe.

 

Jaké jsou tam podmínky či sparring?

Trénuji tu v moc hezké gymu Círculo de Jiu Jitsu, který je blízko centra. Tréninky tu máme od rána do večera, takže tam jsem prakticky pořád. Pro ně tady je tradičnější kimono, zatímco u nás v Česku více preferujeme spíše ten grappling. Řekl jsem si, že když už tu jsem, tak chci zlepšit hlavně kimono, protože je víc techničtější a méně odpouští chyby. Do toho mi trénink kimona pomáhá hodně do grapplingu, takže to je dva v jednom.

Ohledně sparingů, tak když se na tréninku sejdou tady ti top lidi, tak je to někdy boj o přežití. Já jsem spíš takový, že moc tvrdé sparingy nemusím, hlavně z hlediska zranění. Rád si jdu lehce a zkouším si věci, ale tady to moc takhle nejde. Vyšší pásy se mnou pořád chtějí spárovat a poměřovat se, naopak white belti se mi poslední dobou docela vyhýbají.

 

Po návratu do Čech byste se chtěl věnovat sportu ještě víc a znovu se posunul?

Myslím si, že po návratu do Čech budu trénovat podobně často jako teď ve Španělsku. Jen možná trochu uberu právě z těch tvrdších sparingů a víc si budu věci zkoušet v menší intenzitě. Co mi tady ale fakt chybí, tak je učení ostatních a moji tréninkový parťáci v Česku. U nás v Gladiators gymu máme opravdu skvělé zázemí a velkou kvalitu, která tam je hlavně díky trenérům, jako jsou Michal Novák a Ivo Faflík, takže se už těším až se vrátím zpět, zatrénuji si s ostatními, povedu nějaké tréninky a předám lidem u nás své know-how, které jsem tady ve Španělsku nabral.

 

Jaké máte cíle ve sportovní kariéře?

Ty nejvyšší, ale musím jít hezky krok po kroku. Teď momentálně největším cílem je vyhrát IBJJF Europeans v modrých pásech, které budou v říjnu. Pak úspěšně se aklimatizovat ve fialových pásech a začít jezdit na velké turnaje jako IBJJF a AJP World, Brasileiro, ADCC Trials a vozit z nich cenné kovy jako se mi to daří teď.

 

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Úroveň BJJ je ve Španělsku fantastická, vzkazuje Milan PetříkÚroveň BJJ je ve Španělsku fantastická, vzkazuje Milan PetříkÚroveň BJJ je ve Španělsku fantastická, vzkazuje Milan PetříkÚroveň BJJ je ve Španělsku fantastická, vzkazuje Milan Petřík