Přijímáme

Čtyři tituly mistrů a tři vicemistři

O víkendu 15. a 16. června se konalo Mistrovství České republiky v muaythai 2024, dějištěm byla pražská hala TJ Spoje. Za Gladiators gym České Budějovice bylo přihlášených celkem 12 zápasníků.

Gladiators Gym | 07.07.2024

Soupeři nakonec byli pro 9 přihlášených. Oba dva dny se zápasilo za velmi slušné účasti diváků. Navíc z každého ringu samostatně probíhal živý stream.

V sobotu podle pravidel IFMA proběhly všechny eliminační duely, neděle byla vyhrazená pouze na finálové zápasy. Pro zápasy se využívaly dva ringy, ring A především pro dospělé, ring B pro děti a juniory.

Z eliminačních zápasů postoupilo do nedělních finálových bojů celkem sedm zástupců Gladiators Gym České Budějovice. Bohužel vypadl Michal Řeháček a zkušený Marek Šílený. „Ten udělal velice pěkný zápas, na vítězství to ale nestačilo, prohrál těsně s budoucím mistrem ČR,“ zhodnotil trenér Petr Korčák. Davyd Bochkarov zvítězil TKO v 1. kole, ostatní si zapsali výhry na body.

Nedělní finále zahájila za Gladiators gym na ringu A Dominika Davidová. S velice zkušenou soupeřkou ve vyrovnaném zápase prohrála na body. Hned po ní nastoupila její sestra Veronika, které se podařilo urvat vítězství na body a získat titul.

Současně na ringu B měl finálový zápas Petr Komárek. Ten se neohroženě pustil do svého soupeře a již v 1. kole zvítězil KO po sérii kolen. Tím také získal už třetí mistrovský titul v řadě.

Jako další z našich zástupců nastoupil do ringu B Maxmilián Hönig. Po vyrovnaném prvním kole s výborně připraveným soupeřem Max přestal poslouchat pokyny, neustále zkracoval do klinče, kde ale prohrával a zbytečně se vyčerpával. „Škoda, zbytečná prohra, měl na výhru,“ uvedl Korčák.

Po Maxovi byl na řadě Nicolas Markovič. Dobře připravený Nicolas měl těžkého soupeře, kterého se mu podařilo odsunout na druhé místo v Národní lize. Bohužel tentokrát neměl Nico svůj den a prohrál na body.

Další z našich nastoupil Davyd Bochkarov. Rovněž měl velmi těžkého soupeře, se kterým již jednou těsně prohrál. Tentokrát ho ale nezradila kondice a ve velmi pěkném zápase vyhrál na body. Získal tak už druhý mistrovský titul. Minulý rok nemohl obhájit, nebyl pro něho žádný soupeř.

Jako poslední z Gladiators gym ČB nastoupil ke svému finálovému zápasu Pavel Kadlec. Svému soupeři nedal šanci a jednoznačně vyhrál na body. Získává tak třetí titul mistra ČR v řadě. Stejně jako P. Komárek a V. Davidová vyhrál letos i Národní ligu muaythai.

„Letos jsme získali čtyři mistrovské tituly a tři tituly vicemistra, celkem z devíti zúčastněných. Minulý rok to bylo sice sedm mistrovských titulů a tři tituly vicemistra, ale z 16 účastníků. Tímto je rozhodně možné považovat letošní MČR za úspěšné, i když při troše štěstí mohlo být titulů ještě víc,“ bilancoval kouč Korčák.

„Trochu negativně vnímám malou účast našich dospělých, na MČR za GG ČB se zúčastnili pouze děti a junioři a v Národní lize po slibném začátku také opadl zájem. Přitom tyto amatérské turnaje jsou na vynikající úrovni a úspěch na těchto akcích je asi jediná cesta do reprezentace,“ dodal Korčák.

Tím je sezona 2023/24 uzavřená, můžeme se těšit na začátek nové sezony Národní ligy muaythai v září 2024. V září proběhne v thajském Bangkoku mistrovství světa dětí a juniorů, kde budeme mít také své zástupce, takže jim budeme fandit, ať se jim podaří přivézt nějaké medaile.

Děkuji všem za příkladnou reprezentaci Gladiators gym České Budějovice,  Jihočeskému kraji za podporu v dotačních programech 
„Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže, výkonnostního sportu a parasportu pro rok 2023”, městu České Budějovice „Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice”, poděkování patří také sponzorům za podporu. Velký dík patří také C.M.T.A. za organizaci tohoto seriálu.

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení

Galerie

Čtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistřiČtyři tituly mistrů a tři vicemistři