Přijímáme

1. oblastní kolo 2023/2024 Kids Muaythai Challenge XIX

V neděli 22. října uspořádalo SCM České Budějovice pod záštitou C.M.T.A 1. oblastní kolo 2023/2024 Kids Muaythai Challenge XIX. Jedná se o celorepublikovou soutěž dětí a mládeže do 17 roků včetně, která bude zakončená v květnu 2024 v Praze celostátním finále.

Gladiators Gym | 24.10.2023

Od 9 hodin dopoledne začala registrace účastníků v prostorách Gladiators gym České Budějovice, kde proběhla celá akce. Celkem se zaregistrovalo 26 dětí a juniorů. Nejvíce účastníků bylo z domácího Gladiators gym České Budějovice, 2 z Gladiators gym Milevsko, 1 z Gladiators gym Třeboň. Účastníci byli rozděleni do několika kategorií podle věku a pohlaví, stejně jako na soutěžích IFMA. Nejmladšímu bylo 7 roků, nejstarším 16.
 
V 10 hodin byla akce zahájená společným nástupem, po kterém již následovalo společné rozehřátí a poté rozcvička. Následovalo několik kol stínového boxu.
Potom se již začalo soutěžit a to ve třech dovednostních disciplínách - Wai Kru (které je dnes plnohodnotná soutěžní disciplína na vrcholných akcích IFMA), stínový box a Max fit (počet úderů ze zadní ruky přes překážku za 30 vteřin). „Po nich již následovala tři kola řízeného sparringu v plných chráničích a poté 15 kol sparringů. I když byly mezi účastníky velké výkonnostní rozdíly - několik mistrů republiky a účastníků nedávného mistrovství světa, ale také několik začátečníků, přesto si všichni našli vhodné soupeře a sparringy proběhly naprosto bez problémů,“ popsal domácí trenér Petr Korčák.
 
Po sparringách přišla již řada na vyhodnocení soutěží a předání medailí ve všech kategoriích. „Na závěr dostal ještě Peťa Turek (12 let) ocenění za nejlepší Wai Kru a stínový box napříč všemi věkovými kategoriemi,“ pochválil kouč Korčák a zároveň poděkoval všem účastníkům i rodičům. Další kolo Kids Muaythai Challenge se chystá 21. 1. 2024.
 
Děkujeme za podporu Jihočeské kraji v dotačním programu „Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže, výkonnostního sportu a parasportu pro rok 2023.” v projektu „Talentovaná mládež jižní Čechy v plnokontaktních bojových sportech”
 
FOTOGALERIE: ZDE

Soubory ke stažení

Žádné soubory ke stažení